Prof. Dr. Haluk Özcanlı Kimdir?

1971 yılında Adana’da doğdu. 1989 yılında Eskişehir Anadolu Lisesinden mezun oldu, aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girmeye hak kazandı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi-Travmatoloji Anabilim dalında uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimi sırasında, El cerrahisi alanında bilgi ve deneyimini artırmak üzere İzmir El ve Mikrocerrahi hastanesinde (EMOT) çalışmalarda bulundu. 2001 yılında Ortopedi Travmatoloji uzmanı oldu. Aynı yıl ABD’de Kleinert İnstitüsünde gözlemci olarak bulundu. 2002 yılında Tayvan Chang Gung Memorial hastanesinde Brakial pleksus ve mikrocerrahi konularında çalıştı.

2002 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde Ortopedi Travmatoloji Anabilim dalında uzman olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında Akif Şakir Şakar Bilimsel Ödülleri klinik çalışmalar dalında ikincilik ödülü aldı.  2005-2011 yılları arasında Ortopedi Travmatoloji ana bilim dalında Yardımcı Doçent olarak görev aldı. 2011 yılında Doçent oldu. Aynı yıl Oslo Norveç’te yapılan Avrupa El Cerrahisi Derneği sınavında başarılı olarak Avrupa El Cerrahisi Diploması aldı. 2011-2012 yıllarında El Cerrahisi Bilim Dalı başkanı olarak görev yaptı. 2014 yılında 14. El ve Üst ekstremite kongresinde en iyi bildiri ödülünü kazandı. 2016-2018 yıları arasında Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği Yönetim kurulunda yer aldı, aynı dönemde Dünya El Cerrahisi Derneği’nin Türkiye Delegesi olarak görev aldı.  2016-2017 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde Fakülte kurulunda Doçent temsilcisi olarak, yer aldı.  2016-2018 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Öğretim Koordinasyon Kurulunda görev aldı.  

2017 yılında Profesör oldu, halen Akdeniz Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında Ana bilim dalı başkanı ve El Cerrahisi bilim dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Avrupa El Cerrahisi Derneği, Dünya El Cerrahisi Derneği, TOTBİD (Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği), Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Türk Tabipleri Birliği üyesidir. Ayrıca Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği Antalya Şubesi Başkanlığını yürütmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışı çeşitli dergilerde ve kitaplarda yayımlanmış çok sayıda bilimsel çalışmaları bulunan Prof. Dr. Haluk Özcanlı, Ulusal ve Uluslararası birçok bilimsel dergide Hakemlik görevlerinin yanı sıra Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica Dergisinde Bölüm editörlüğü görevine devam etmektedir.

El cerrahisine yönelik özel bilgi ve deneyim gerektiren uygulamalar için bizimle iletişime geçin!

RANDEVU AL